City ofron 57 mln euro për transferimin e ri

Manchester City pret një përforcim të madh.

Skuadra e Pep Guardiola është duke punuar për të sjellë transferimin e ri në ‘Etihad Stadium’.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e djathtë të Tottenhamit, 27 vjeçarin Kyle Walker.

Për Walker, Manchester City është i gatshëm të shpenzojë 57 milionë euro, shumë kjo që do të pranohej menjëherë nga skuadra e Tottehamit.

Walker te City do të zëvendësonte të larguarit Pablo Zabaleta dhe Bacery Sagna.