Digjet mali në Mitrovicë

Një pjesë e malit në fshatin Zasellë të Mitrovicës sonte është përfshirë nga zjarri.

Një lexues i portalit Indeksonline ka dërguar fotografi nga ky fshat, ku shihet zjarri që ka kapluar malin.

Akoma nuk dihet shkaku i zjarrit, derisa banorët kanë lajmëruar policinë dhe ekipet e zjarrfikësve.