Ekipi gjerman “krijon” murin e Berlinit në 30 vjetorin e rrëzimit

Në kuadër të javës së 11-të ishte paraparë të luhej ndeshja mes Hertha Berlinit dhe Leipzigut.

Pikërisht në këtë datë para 30 viteve kishte ndodhur shkatërrimi i murit të Berlinit, saktësisht më datë 9 nëntor 1989, shkruan Indeksonline.

Ekipi i Hertha Berlinit rikrijoi murin brenda stadiumit me një koreografi interesante para fillimit të ndershjes, kur lojtarët veç ishin në fushë.