Ëmbëlsirë me kungull dhe djathë krem

Përbërësit:

4 vezë

200 gr sheqer

250 gr kungull

1 pako sheqer vanilje

240 ml vaj

240gr miell

1 lugë çaji sodë bikarbonati

1 lugë supe erëza (kanëlle,…)

Përbërësit për kremin:

450 gr djathë krem

50 gr sheqer

1 pako sheqer vanilje

2 vezë

2 lugë niseshte (20gr)

Përgatitja:

Në procesor ushqimi bluhen kungulli me sheqer dhe vaj.

Shtohen pastaj vezët një nga një.

Në fund shtohen të gjithë përbërësit e ngurtë.

Masa e fituar vendoset në tepsi, me diametër 35x17cm.

Në një enë shtohet djathi krem dhe të gjithë përbërësit e tjerë përzihen mirë.

Masa nga djathi i hidhet brumit sipër dhe ma anë të bishtit të lugës bëhen rrotullime.

Masa piqet në temperaturë 180 gradë Celsius, rreth 35 minuta.