Gjashtë mungesa të Realit kundër Tottenhamit

GIRONA, SPAIN - OCTOBER 29: Francisco Alarcon 'Isco' of Real Madrid CF scores the opening goal during the La Liga match between Girona and Real Madrid at Estadi de Montilivi on October 29, 2017 in Girona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Skuadra e Real Madridit do të ketë shumë mungesa në ndeshjen kundër Tottenham Hotspur, e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Përveç Dani Carvajal, Mateo Kovacic, Gareth Bale dhe Kylor Navas priten të mungojnë edhe dy yje si Isco dhe Raphael Varane.

Isco, 25 vjeçari pësoi një lëndim në ndeshjen e djeshme kundër Gironës dhe kështu pritet ta humbas takimin kundër Tottenhamit.

Ndeshja mes Tottenham dhe Real Madrid zhvillohet të mërkurën (1 nëntor), në stadiumin “Wembley”.