Haradinaj takohet me kryeministrin maqedonas

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev.

Zaev është pritur me ceremoni shtetërore.

Pas takimit Haradinaj-Zaev, të dy kryeministrat do të mbajnë një konferencë për media.

Zaev përveç me Haradinajn do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi.

Kjo është vizita e parë zyrtare e një kryeministri të Maqedonisë në Kosovë.