Homazhe për Blerim Pecin – të gjithë nderojnë aktorin

Kanë nisur homazhet për aktorin kosovar Blerim Pecin, i cili ndërroi jetë sot në orët e hershme të mëngjesit, njofton Klan Kosova.

Homazhet po mbahen në shtëpinë e kluturës “Rexhep Mitrovica” dhe do të zgjasin deri në ora 15:00, ndërsa për homazhe kanë shkuar familjarë, artistë e shumë qytetarë.

Rreth orës 16:00 aktorit do t’i jepet lamtumira e fundit në varrezat e qytetit në Mitrovicë.