Interi e mposhtë Milanin

Skuadra e Interit ka arritur fitore në xhiron e tetë të Serie A-s.

Klubi neorazzur mposhti 3 me 2 Milanin në “Guizepe Meazza”.

Golat për ekipin e Interit i shënoi: Mauro Icardi, që ishte edhe heroi i kësaj ndeshjeje.

Dy golat për Milanin i realizoi, Suso dhe Handanovic (autogol)

Me këtë fitore Interi ngirtët në pozitën e dytë me 22 pikë, dy më pak se lideri Napoli dhe tri më shumë se pozita e tretë dhe katërt, Juventus dhe Lazio. Milani mbetët në pozitën e 10-t me 12 pikë./I