Kjo rrugë ndanë dy botëra të ndryshme (Foto)

Disa mijëra njerëz të pastrehë jetojnë në kasolle prej najloni dhe tenda të cilat i kanë ngritur në një fushë, ku vetëm rruga i ndan nga pjesa urbane e Sao Paulos, raporton Anadolu Agency (AA).

Fotoreporteri i AA-së ka regjistruar imazhe unike në qendrën e qytetit të Sao Bernardos do Campo, në shtetin e Sao Paulos në Brazil.

Aty jetojnë dy botëra krejtësisht të ndryshme, ku të pastrehët luftojnë së bashku për mbijetesë dhe popullsia urbane me strehim të rehatshëm në rrokaqiej dhe vila.

Image may contain: sky and outdoorImage may contain: outdoorImage may contain: outdoorImage may contain: 1 person, smiling, outdoorImage may contain: 1 person, closeupImage may contain: outdoorImage may contain: 1 person, baby and closeupImage may contain: 2 people, people sitting and outdoor