Kosova mposhtet nga Hungaria, e mbyll e fundit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll për grupmoshat U17 ka pësuar humbjen e radhës për EuroU17.

Djelmoshat kosovar u mposhtën 3 me 1 nga Hungaria në ndeshjen e fundit të grupit të 9-të.

Golin e vetëm për Kosovën e shënoi F. Hysenaj në minutën e 15-të.

Me këtë humbje Kosova e mbyllë në pozitën e fundit në tabelë me zero pikë, ndërsa në pozitën e parë dhe të dytën u radhiten Hungaria dhe Holanda.