Kualifikohet Barca

Skuadra e Barcelonës ka arritur fitore të lehtë në udhëtim te Celticku me rezultat 2-0. Dy golat për katalunasit i shënoi sulmuesi argjentinas, Leo Messi.

Me këtë fitore Barcelona ka siguruar kualifikimin dhe pozitën e parë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Me 12 pikë, Barqa kryeson grupin C, duke lënë mbrapa Cityn, Gladbachun dhe Celtickun.

Ndeshja e radhës dhe e fundit do të jetë ndaj Monchegladbach më 6 dhjetor.