Kupa e Kosovës: Mësohen çiftet për fazën çerekfinale

Është tërhequr shorti për çerekfinalen e Kupës së Kosovës.

Në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës, është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Çiftet çerekfinale:

KF Drenica -SC Gjilani

KF Dukagjini – KF Ballkani

Liria – Feronikeli

FC Prishtina – KF Vushtrria

Ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës do të luhen më 8 dhe 9 shkurt të vitit 2020.

Ndërsa sezoni pranveror, fillon më 15 dhe 16 shkurt.