Kura natyrale që ju shpëton nga kolla

Kollitjet janë mënyra e trupit për pastrimin e sistemit të frymëmarrjes. Duke qenë se kollitjet zakonisht janë një veprim i pavullnetshëm, ato shërbejnë si “mesazhe” që lënë të kuptojmë se diçka nuk në rregull me trupin tonë.

Ndonjëherë, kollitja mund të tregojë infeksione të caktuara si bronkit ose ftohje e zakonshme dhe gripit.

Reagimi i parë ndaj kollës është duke shkuar në farmaci dhe duke marrë shurup të besueshëm të kollës. Megjithatë, del se kjo është e gabuar, pasi nuk është gjë tjetër veçse hedhja e parave tuaja në shumicën e rasteve.

Pse?

Sepse që nga viti 2006, hulumtimet kanë treguar vazhdimisht se nuk ka prova që provojnë se këto produkte bëjnë asgjë për të lehtësuar një kollë. Në të mirë, ato mund të ofrojnë përfitimet e efekteve placebo të shkaktuara nga disa para që këto kompani shpenzojnë për reklamat.

Sidoqoftw, përbërësit natyral mund të ju ofrojnë ndihmë!

Krem me banane i bërë në shtëpi

Përbërësit:

2 banane të pjekura organike (shikoni a kanë pikla).

2 lugë mjaltë të papërpunuar organik.

400 ml ujë.

Udhëzime:

Së pari, filloni ta vloni ujin

Shtoni ujë të vluar në tas

Lëreni ujin të ftohet për gjysmë ore

Kur të ftohet, shtoni mjaltë organike dhe përziejeni mirë

Përdorimi:

Merrni 100 ml krem nga kjo përzierje për 4 herë në ditë. Ngroheni pak para se ta hani atë!

Si funksionon?

Kjo krem ​​ju ndihmon të gjeni lehtësim pasi që trupi shëron veten për çfarëdo arsye të kollës.

Përveç kësaj, bananet nxisin gjumë më të mirë ndërsa rrisin nivelet e serotoninës. Kjo i bën ato ideale për ata që kanë të bëjnë me kollitjet e bezdisshme gjatë natës.