Liga e Kampionëve rikthehet me tetë derbi

Sonte (e martë) do zhvillohen tetë ndeshje në kuadër të xhiros së tretë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Derbi më interesant do jetë ndërmjet Atletico Madridit dhe Liverpoolit që zhvillohet në “Wanda Metripolitano”, shkruan lajmi.net.

Ndeshje tjetër interesante është edhe mes PSG dhe RB Leipzigut.

Të gjitha ndeshjet që zhvillohen sonte:

Besiktas – Sporting (18:45)

Club Brugge – Manchester City (18:45)

Ajax – Borussia Dortmund (21:00)

Atletico Madrid – Liverpool (21:00)

Porto – AC Milan (21:00)

Inter – Sheriff Tiraspol (21:00)

PSG – RB Leipzig (21:00)

Shakhtar Donetsk – Real Madrid (21:00).