Llapi dhuron spektakël, fiton edhe Prishtina

shtina mund Ferizan 1:0 me golin e Debatik Currit, kurse Llapi e Besa dhuruan spektakël, që në fund u fitua nga llapjanët.

Besa ishte në epërsi 2:0 pas pesë minutash lojë, kurse në 45 minutat e dytë Llapi realizoi tri gola dhe fitoi 3:2.

Nesër luhet, Drita – Gjilani, ku edhe mbyllet java 7 e Vala Superligës.