Makarona me panna dhe kërpudha

Ju hahet diçka e mirë, por nuk keni nerva dhe dëshirë të kaloni shumë kohë në kuzhinë? Mos u shqetësoni, pasi recera e mëposhtme përgatitet për 10 minuta dhe do t’ju pëlqejë shumë.

Përbërësit: 400 g makarona (zgjidhni llojin që ju pëlqen),200 g kërpudha, 200 ml panna, 100 ml qumësht, gjalpë, açkavall i grirë, kripë dhe piper i zi.

Përgatitja: Si fillim vendosim makaronat të ziejnë për 7 minuta, ndërkohë kaurdisim për disa minuta kërpudhat me pak gjalpë. Në të njëjtin tigan shtojmë panna-n dhe qumështin. I rregullojmë me kripë dhe piper. Makaronat i kullojmë dhe i hedhim te kremi , i lemë minuta së bashku dhe në fund shtojmë kaçkavallin e grirë. Ju bëftë mirë nëse e provoni!