Milani largon njërin nga futbollistët më të mirë

Carlos Bacca do të jetë futbollist i Villarealit.

Sipas Sky, sulmuesi kolumbian do të largohet drejtë La Ligës për një shumë rreth 18 milionë euro.

Bacca në Milan u transferua në vitin 2015 nga Sevilla dhe në 69 ndeshje shënoi 31 gola.