Mot me shi në Kosovë, ndryshon në vikend

Moti mbi vendin tonë sot do jetë i ndryshueshëm. Temperatura e mëngjesit do shënoj nga 15 në 20 gradë, më e larta e ditës nga 24 në 28 gradë. do ketë edhe reshje të shiut.

Të mërkurën dhe të enjten parashihet të mbajë mot me re dhe i freskët, vende-vende me rrebeshe shiu dhe bubullima.

Nga e premtja deri të dielën kryesisht me diell dhe më i ngrohtë.