Ndeshje e çmendur tri gola në pjesën e pare

Në “Luzhniki Stadium” të Moskës është duke u luajtur finalja e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” mes Francës dhe Kroacisë.

Franca ka arritur të ritkhej epërsinë në finale ndaj Kroacisë.

Kësaj radhe për francezët shënoi Griezman.

Griezman shënoi nga penalltia në minutën e 38-të