Një recetë e shijshme për makaronat

Përbërësit:

▪ 1 lugë vaj ulliri
▪ 1 qepë të grirë
▪ 4 thelpinj hudhre të grirë
▪ 1 lugë e vogël kripë,
▪ 1 paketim makarona
▪ 3 filxhanë domate të vogla të prera përgjysmë.

▪ 2 filxhanë borzilok të freskët
▪ ½ filxhan ujë
▪ 300 g suxhuk të grirë
▪ kripë
▪ piper
▪ 1 filxhan parmezan apo kaçkavall, sipas dëshirës

Përgatitja:
Në vajin e ullirit fërgoni qepën dhe hudhrën, pastaj shtoni përbërësit e tjerë në të njëjtën tenxhere.

Qitni ujë, prisni të vlojë dhe uljani zjarrin dhe zieni 10 minuta, apo derisa makaronat të zihen.

Uji do të avullohet dhe do të mbetet tamam mjaftueshëm sikur salcë e mrekullueshme.

Shtoni kaçkavall, kripë, piper të zi./Mesazhi/