Nora dhe Akil Gjakova mësojnë kundërshtarët për rrethin e radhës

Nora dhe Akil Gjakova ende nuk e kanë përmbushur misionin e tyre në Lojërat Olimpike që po mbahen në Tokio.

Xhudistët tanë nga ora 10:00 do të mësojnë fatin e tyre, nëse do të mund të kenë shansin që të luftojnë për medalje.

Fillimisht, Nora është vetëm një fitore larg medaljes olimpike, derisa shihet si favorite për ta rrëmbyer atë.

Xhudistja në rrethin tjetër, ku edhe mund të sigurojë medalje olimpike, do të takohet me Tsukasa Jpnyoshidan e Japonisë.

Në anën tjetër, Akili do të tentojë që të fitojë të bronztën përmes represazhit, po ashtu nga ora 10:00 në përballjen me Rustam Orujov i Azerbajxhanit. /Telegrafi/