Panuçi merr vendimin e madh për Xhakën

Mesa duket ai reagimi i Taulant Xhakës nuk ka treguar asgjë, sepse siç u raportua mesfushori kuqezi nuk ka pranuar të takohet me trajnerin e ri të Kombëtares, Kristian Panuçi i cili kishte udhëtuar posaçërisht për tu takuar me Xhakën që ta bindte që te kthehej në Kombëtare. Por kjo gjë nuk ka ndodhur edhe për këtë çështje italiani ka marrë një vendim që mund të jetë mjaft i hidhur si për Xhakën ashtu edhe për tifozët.

“Sport Ekspres” raporton se vendimi i Panuçit do jetë që për ndeshjet e radhës, ndaj Lihtenshtejnit dhe Maqedonise, Taulant Xhaka nuk do të grumbullohet, por rrezikon madje që të mbyllë vitin jashtë kombëtares, pra këto eliminatore të Botërorit 2018.

Gjithsesi kjo gjë pritet të zyrtarizohet me 28 gusht, atëherë kur edhe Panuçi do të shpallë listën përfundimtare.