Pepe lojtar i ri i Beshiktashit të Stambollit

Lojtari i përfaqësueses së Portugalisë, Pepe, është përforcimi më i ri i klubit turk të futbollit Beshiktash, konfirmoi klubi nga Stambolli, raporton Anadolu Agency (AA).

Mbrojtësi i dikurshëm i Real Madridit, të martën, përfundoi të gjitha detajet dhe nënshkroi kontratën me kampionin e Turqisë.

Futbollistin portugez pas aterimit në aeroportin “Ataturk” e pritën qindra tifozë të Beshiktashit të cilët festonin transferimin e tij.

Pepe për Real Madridin luajti 10 sezone, ndërsa me “klubin e mbretit” korri shumë suksese duke fituar tre herë Ligën e Kampionëve dhe kampionatin spanjoll.

Në fanellën e kombëtares ka fituar Kampionatin Evropian në vitin 2016 në Francë.

Siç thuhet Pepe ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Beshiktashin dhe në vit do të fitojë 3.5 milionë euro.