PSG ndan pikët me Arsenalin

PSG dhe Arsenali kanë ndarë pikët në kuadër të xhiros së parë të grupit A të Ligës së Kampionëve.

Francezët kaluan në epërsi që në minutën e parë me anë të Cavanit, ndërsa Arsenali barazoi në minutën e 78’, nëpërmjet Sanchez.

Në ndeshjen tjetër të grupit D, Atletico Madridi ka mposhtur 0:1 PSV.