Real Madridi kalon në finale të Kupës së Botës për klube

Skuadra e Real Madridit ka siguruar finalen e Kupës së Botës për klube.

Kampioni aktual i Evropës, në gjysëmfinale mposhti skuadrën egjiptiane Al Ahly me rezultat 4-1.

Vinicius hapi serinë golave në minutën e 42-të.

Me të filluar pjesa e dytë, Reali dyfishoi epërsinë me golin e Valverdes në minutën e 46-të.

Në të 65-tin minutë, Al Ahly ngushtoi rezultatin me Ali Maaloul i cilu u tregua i sakt nga penalltia.

Në dhjetë minutat e fundit, Reali shënoi edhe dy gola të tjerë dhe humbi edhe një penallti.

Rodrygo në minutën e 90+2 dhe 21-vjeçari Sergio Arribas mnë 90+8, shënuan golat për rezultatin 4-1.

Kujtojmë që Luka Modric humbi penalltin në minutën e 87-të.

Në finale Real madridi do të luaj ndaj skuadrës arabe Al Hilal.