Reali mposht Ajaxin, Tottenhami Borusia Dortmundin

Kanë kaluar në epërsi Real Madridi dhe Tottenham Hotspur ndaj kundërshtarëve të tyre. Në ndeshjet e 1/16 të Ligës së Kampionëve që janë duke u zhvilluar sonte, Real Madridi ka kaluar në epërsi prej një goli ndaj Akaxit, me golin e shënuar nga Benzema (60’). Në epërsi ka kalur edhe Tottenham Hotspur ndaj Borussia Dortmund, me golin e shënuar nga Heung-Min Son (47’).