Renditja e Shqipërisë në Grupin G

Kombëtarja e Shqipërisë fitoi 2-1 ndaj Maqedonisë dhe këto ishin pikët e para kualifikueset për ‘Rusia 2018’.

Pas kësaj fitore Shqipëria renditet në vendin e tretë në Gurpin G, me tre pikë, aq sa ka Spanja dhe Italia.

Golat për Shqipërinë i shënoi Armando Sadiku dhe Bekim Balaj, ndërsa ndeshja e ardhshme do të jetë ndaj Lihtenshtajnit.

Më poshtë keni renditjen aktuale në Grupin G.
Screenshot_14-3-700x407-e1473166594907