Roma e para, eliminohet klubi i njohur

Atletico Madridi bie nga faza e grupeve.
Roma ka përfunduar e para në “grupin e vdekjes”.Verdhekuqët mposhtën Qarabagun, 1:0 me golin e Diego Perottit.

Chelsea në anën tjetër barazoi me Atletico Madridin, 1:1.Për mysafirët shënoi fillimisht Saul Niguez, ndërsa për vendësit Savic (autogol).

Roma dhe Chelsea kanë nga 11 pikë, por italianët janë të parët pasi që në ndeshjet direkte janë më të mirë (fitore 3:0 dhe barazim 3:3)Atletico Madridi bie nga faza e grupeve.