Ronaldo e mposht sërish Messin, shpallet sulmuesi i vitit nga UEFA

Cristiano Roanldo është zgjedhur sulmuesi më i mirë i vitit nga UEFA.

Portugezi ishte në garë me Mohamed Salah dhe Lionel Messi.

Cristiano Ronaldo ishte edhe triumfues në sezonin e shkuar të LK me skuadrën e Real Madrid dhe kjo është ndihmesë e madhe për të arritur çmimin.