SHBA, 10 të plagosur nga një shkëmbim zjarri

Dhjetë vetë, duke përfshirë fëmijët, u plagosën në një shkëmbim zjarri në San Bernardino, dhe tre persona janë në gjendje kritike.

Incidenti ndodhi në një kompleks apartamentesh në qytet, rreth 100 kilometra larg Los Anxhelosit, dhe policia mori një telefonatë rreth orës 23.00.

Zyrtarët thonë se nuk ka të dyshuar dhe nuk dihet as motivi.

Incidenti ndodhi vetëm një javë pasi dy persona u vranë dhe më shumë njerëz u plagosën në një lojë në Jacksonsville.