Shpërthim eksplozivi në Tiranë

Sot në mëngjes ka shpërthyer eksploziv në autobusin e tipit “Setra”, mirëpo nuk viktima.

Një sasi tritoli ka shpërthyer sot në të mëngjes në rrugën “Kongresi i Manastirit” në Tiranë, por fatmirësisht pa viktima.

Policia e Tiranës ka njoftuar eksplozivi ishte i vendosur një autobus “Setra” në pronësi të një qytetari me iniciale E.R.

Spërthimi ka ndodhur rreth orës 4:05 nga persona ende të paidentifikuar dhe ka shkaktuar dëme të vogla materiale.

Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.