Sonte gjysmëfinalja Kroaci – Angli, formacionet e mundshme

Sonte kompletohen finalistët në Kampionatin botëror 2018.

Kroacia dhe Anglia takohen sonte në kërkim të finales në Kampionatin botëror 2018.

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell “lajmi.net”.

Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida, Lovren, Corluka, Strinic; Brozovic; Rebic, Rakitic, Modric, Perisic; Mandzukic.

Anglia (3-5-2) Pickford; Trippier, Stones, Maguire; Walker, Lingard, Henderson, Alli, Young; Sterling, Kane.