Zbulohen fanellat e reja të Kosovës (FOTO)

Përfaqësuesja e Kosovës do të ketë fanella të reja në ndeshjet e ardhshme me Kroacinë dhe Ukrainën.

Nga ngjyra e kaltër me të verdhë, tani në fanellën primare dominon më shumë ngjyra e verdhë.

Fanellat e dyta janë më shumë të bardha, kurse të tretat të kaltërta.