Apple: Ky është çmimi i MacBook Pro

Kompania e njohur Apple, zbuloi javën e shkuar porositjen në numra rekord të laptopit të tyre të ri MacBook Pro.

39C92BB100000578-0-image-m-49_1478125179441

Pavarësisht kësaj klientët e rregullt të produkteve elektronike të Apple, ishin “të inatosur” për heqjen e një porti USB-je, të cilën duhet ta shtonin me një adapter në qoftë se donin të karikonin diçka me laptopin e tyre.

Laptopi do jetë në shitje për 2-3 javë, duke variuar me çmimet 1499 dollarë për versionin pa Touch Bar dhe 2399 dollarë për atë me Touch Bar, ka anoncuar Apple.