Barca e nis furishëm, 6 gola Betisit

Barcelona e ka nisur furishëm edicionin e ri në La Liga, duke e mundur 6:2 Betisin në Camp Nou.

Skuadra e Luis Enriques dominoi mysafirët, ndërsa në formë të lartë u panë treshja e sulmit Messi, Suarez dhe Turan.Të tre këta, i shënuan të gjashtë golat për Barcelonën.Suarez shënoi hatrik, Messi dy gola dhe Turan një.Në anën tjetër të dy golat për Betisin i shënoi Castro.