10 mënyra për ta mbajtur trurin të mprehtë dhe për të qenë më inteligjentë

0
Ekzistojnë dy parime bazë për ta mbajtur trurin e shëndetshëm dhe të mprehtë ndërsa vitet kalojnë: varieteti dhe kureshtja. Kur gjithçka që bëni bëhet...

31 thënie të mençura nga mafiozët e mëdhenj për të pasur sukses

0
Ata janë të dhunshëm, të pamëshirshëm, kanë shkaktuar me veprimet e tyre shumë fatkeqësi, por nuk mund t‘u heqësh presjen kur bëhet fjalë për...

Historia e fotografisë së famshme, e para me ngjyra e planetit Tokë

0
A nuk është madhështore kjo fotografi? Eshtë pamja e parë me ngjyra e planetit tonë, ndërsa “ngrihet” nga perspektiva e orbitës hënore. Fotografia është shkrepur...

Largoni flokët e thinjura në mënyrë natyrale

0
Flokët e thinjura janë një problem shumë i madh për shumë persona. Andaj, për t’i evituar ato në vend që të përdorni kimikate të ndryshme...

Paqenësia e një çështjeje

0
Njerëzimi dhe shoqëria mbarë deri më sot ka frymuar dhe ka mbartur detyra nga gjenerata në gjeneratë në saje të familjes dhe lindshmërisë dhe...

Shtyhet publikimi i iPhone 8

0
iPhone 8 është smartphone më i pritur i muajve të ardhshëm dhe për të cilin qarkullojnë lajme pa fund. Së fundmi Fast Company shkruan...

6 shenja se partneri i biznesit po ju dëmton

0
Ju me siguri i dini statistikat: 80 për qind e ortakërive të biznesit dështojnë…Por njerëzit vazhdojnë të bëjnë marrëveshje ortakërie për shkak të përfitimeve...

Pse në avion duhet të qëndrojmë në “fly mode”?

0
Disa persona mund të mos e përfillin urdhrin e stjuardesave për të bërë telefonin “airplane mode”. Këta persona ose nuk e kanë idenë se përse...

Ky është telefoni më i madh në botë (VIDEO)

0
Ky telefon befasues është ekspozuar në një festival me 16 shtator të vitit 1988, për të festuar ditëlindjen e 80-të të kompanisë së sigurimeve...

Qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar

0
Duke u bazuar në çmimet e 160 produkteve dhe shërbimeve duke përfshirë ushqimet, pijet, veshjet, pajisjet shtëpiake dhe produkte të tjera të kujdesit personal,...