Samsung me televizor të ri

0
"Modaliteti i ambientit" i gjeneratës më të fundit të Samsung-ut simulon pamjen e murit rreth e qark. Për ta bërë televizorin sa më pak të...

Lenovo më 20 mars prezanton telefonin e ri

0
Një paralajmërim i ri thotë se Lenovo më 20 mars do të publikojë telefonin e ri. Një zyrtar i kompanisë shpërndau fotografinë paralajmëruese në rrjetet...

Kaq kushton prodhimi i një Bitcoin

0
Bitcoin është i shtrenjtë – qoftë nëse e blini nga ndonjë shkëmbyes (Exchange) ose nëse e prodhoni vetë (mine). Por, prodhimi i Bitcoin kushton...

HTC prezanton në Prill përgjigjen ndaj Galaxy S9

0
Ditën e sotme përmes një cicërime në rrjetin social Twitter, përdoruesit Llabtoofer zbuloi detajet e flagshipit të ardhshëm të prodhuesit Tajvanez HTC. Telefoni do të...

Si të rikthejmë mesazhet e fshira në WhatsApp

0
Shtimi i funksionit të ri nga WhatsApp që lejon të fshish mesazhet e dërguara ishte një lajm që të gjithë e prisnin. Por pas shtimit...

WordPress fuqizon 30% të uebsajteve

0
WordPress tashmë fuqizon 30% të uebit sipas firmës analitike W3Techs. Kjo përfaqëson 5% rritje pas dy vitesh kur WordPress arriti në 25% në Nëntor...

Varësia nga telefoni po bëhet e frikshme, ja studimi që e dëshmon!

0
Psikologët kanë nxjerrë një paralajmërim për njerëzit e varur nga teknologjia, sidomos ata që qëndrojnë gjithë kohës në internet. Një studim mbi përdorimin e celularit...

Kujdes, rrjeti LTE është i pasigurt për biseda dhe SMS

0
Ekspertët e sigurisë kanë gjetur dobësi të sigurisë në protokollet LTE, të cila sulmuesve iu mundësojnë të kryejnë dhjetëra sulme serioze. Kjo prefshin edhe spiunimin...

Xiaomi do të lançojë televizorin e ri MI më 7 mars

0
Xiaomi po lançon serinë e re të Mi TV në Indi më 7 mars. Gjigandi kinez ka konfirmuar lançimin e televizorit të ri përmes faqes...

Avionët privatë më të shtrenjtë në botë

0
Nëse je një personazh i famshëm në kohën e sotme, padyshim që duhet të kesh përfitime të mira financiare, e natyrshëm shumë kohë pë...