Lajmet në Facebook do të jenë të gjitha me pagesë

0
Brenda këtij viti rrjeti social Facebook do të ndryshojë për sa i përket kategorisë së lajmeve. Në fakt të gjitha lajmet do të jenë...

Vonohet iPhone X, nuk pritet të dal në shitje gjatë këtij muaji

0
Është njoftuar se iPhone X do të jetë në shitje prej 3 nëntorit, por brendi i ri i Apple ende nuk po ka dalë...

Kur do ta prezantojë Samsung telefonin e palosshëm?

0
Samsung pritet që “të kopjojë” Apple-in me telefonin e ardhshëm Galaxy X. Megjithatë ky emër nuk do të jetë për një pajisje të zakonshme. Sipas...

Microsoft së shpejti do të zëvendësojë Skype”For Business Teams”

0
Microsoft Teams debutoi në Mars si pjesë e Office 365. Kompania ka përditësuar vazhdimisht shërbimin ndërsa këtë muaj ofroi aksesin për ata që duan...

iPhone 8 Plus me kamerat më të mira

0
Apple ka goditur (përsëri) me kamerat në telefonat e saj më të rinj, sipas disa rishikimeve të hershme. iPhone 8 ka një kamera primare 12MP...

Tri karakteristikat e Galaxy Note 8 të cilat nuk do t’i gjeni në iPhone...

0
Apple së fundmi ka festuar dhjetëvjetorin e themelimit të iPhone duke lansuar celularin e ri iPhone X, i cili vjen me një dizajn elegant,...

Marrëveshje gjigantësh, Google e HTC shkëmbejnë punëtorët dhe miliardat

0
Dy gjigantët elektronik, Google e HTC kanë arritur një marrëveshje të fuqishme. HTC do të marrë 1.1 miliardë dollarë nga Google, ndërsa HTC do...

Face ID, çfare është dhe si funksionon…në iPhone X

0
Apple ka prezantuar modelin e shumëpritur iPhone X, për të festuar 10 vjetorin e iPhone. Kësaj radhe Apple ka vendosur të lërë menjanë Touch...

Teknologjia e rrëzikshme për fëmijët

0
Pajisjet teknologjike nuk janë efikase për fëmijët pasi gjatë përdorimit të tyre ata marrin informacione të papërshtatshme. Sot, më shumë se kurrë ne jemi afër...

BMW po punon në krijimin e veturave pa çelësa (Foto)

0
Nder trendët e fundit në industrinë e automobilizmit, janë largimi i çelësave dhe zëvendësimi i tyre me aplikacione nga telefonat e zgjuar. Volvo ka bërë...