iPhone 8 Plus me kamerat më të mira

0
Apple ka goditur (përsëri) me kamerat në telefonat e saj më të rinj, sipas disa rishikimeve të hershme. iPhone 8 ka një kamera primare 12MP...

Tri karakteristikat e Galaxy Note 8 të cilat nuk do t’i gjeni në iPhone...

0
Apple së fundmi ka festuar dhjetëvjetorin e themelimit të iPhone duke lansuar celularin e ri iPhone X, i cili vjen me një dizajn elegant,...

Marrëveshje gjigantësh, Google e HTC shkëmbejnë punëtorët dhe miliardat

0
Dy gjigantët elektronik, Google e HTC kanë arritur një marrëveshje të fuqishme. HTC do të marrë 1.1 miliardë dollarë nga Google, ndërsa HTC do...

Face ID, çfare është dhe si funksionon…në iPhone X

0
Apple ka prezantuar modelin e shumëpritur iPhone X, për të festuar 10 vjetorin e iPhone. Kësaj radhe Apple ka vendosur të lërë menjanë Touch...

Teknologjia e rrëzikshme për fëmijët

0
Pajisjet teknologjike nuk janë efikase për fëmijët pasi gjatë përdorimit të tyre ata marrin informacione të papërshtatshme. Sot, më shumë se kurrë ne jemi afër...

BMW po punon në krijimin e veturave pa çelësa (Foto)

0
Nder trendët e fundit në industrinë e automobilizmit, janë largimi i çelësave dhe zëvendësimi i tyre me aplikacione nga telefonat e zgjuar. Volvo ka bërë...

Si i vrau Diesel 5000 persona për çdo vit?

0
Raportimi si i ulët i emetimeve të gazeve okside të azotit (skandali Dieselgate) për afërsisht 100 milionë automjete në Evropë ka shkaktuar vdekjen e...

Disa mënyra përmes të cilave Apple ka kopjuar telefonat Android…

0
iPhone X, pajisja e re e Apple-it, ka sjellë për herë të parë shumë gjëra të reja për një pajisje të kësaj kompanie. Për...

Range Rover Hybrid do të prezantohet më shpejt se që pritej (Foto)

0
Vetura Land Rover kishte bërë të ditur se modeli i ri nga Range Rover do të jetë një hibrid që lansohet gjatë vitit 2018. E...

iPhone X – telefoni më i shpejtë në treg?

0
iPhone X bëri një tjetër kërcim të shpejtë të Geekbench për ta radhitur veten si telefoni më i shpejtë në treg. iPhone i ri nga...

Presidenti ukrainas: Aneksimi rus është i pavlefshëm

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka nënshkruar një dekret që shpall të pavlefshëm aneksimin e pjesëve të Ukrainës nga Rusia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas dekretit,...