Girl in a jacket

Tani robotët po zëvendësojnë edhe prindërit

0
Pak kohë më parë u përhapën lajmet se fëmijët do të mësonin dhe përgatiteshin në kopshte nga mësues robotë, madje u tha se fëmijët...

Belgjika padit Google për zbulimin e bazave ushtarake

0
Ministria belge e mbrojtjes ka në plan të padisë Google për dështimin e saj për të fshehur imazhet satelitore që zbulojnë bazat ushtarake. Ministria tha...

Firefox njofton përdoruesit kur të dhënat e tyre janë të hakuara

0
Mozilla ka lëshuar një shërbim falas të quajtur Firefox Monitor, i cili do të njoftojë përdoruesit e këtij shfletuesi kur informacioni i tyre personal...

Telefonat e mençur më të mirë të vitit 2018

0
Disa thonë se telefonat e mençur nuk janë të mirë për t’i përdorur për shëndetin e njeriut. Ndërsa një pjesë tjetër e njerëzve presin në...

Instagram merr mbështetje për njoftimet në shfletues

0
Shërbimi do të kërkojë leje së pari dhe më pas do t’ju njoftojë sa herë që ka ndonjë aktivitet në llogarinë tuaj. Për herë të...

“Facebook” del jashtë funksionit në Shqipëri

0
Rrjeti social më i përdorur në mbarë botën ka pësuar probleme ditën e sotme. Problemet e para raportohen në vendin tonë, ku përdoruesit e...

Google mbush 20 vjeç, dy dekada rritjeje të suksesshme

0
Google feston ditëlindjen dhe mbush plot 20 vjeç. Në këto dy dekada jetë, Google është rritur me hapa të shpejtë, është bërë motori më...

Gjenitë e teknologjisë nuk i lejojnë fëmijët e tyre që të kenë smartfonë. Ja...

0
Nxënësit janë kthyer në klasa dhe prindërit më në fund mund të gjejnë qetësi nga shqetësimi për përdorimin e tepërt të ekranit nga ana...

Largohen dy bashkëthemeluesit e Instagramit: Eksplorojmë mundësi të reja

0
Bashkëthemeluesit e rrjetit social të ndarjes së fotove, Instagram, Kevin Systrom dhe Mike Krieger kanë njoftuar largimin nga firma. Systrom, shef ekzekutiv i aplikacionit, është...

Porsche nuk do të prodhojë më makina me naftë

0
Porche nuk do të prodhojë më versione që punojnë me naftë të makinave të saj, duke u fokusuar tek hibridët dhe makinat me bateri. Volkswagen...