5 rregulla të thjeshta nga mjekët për të rritur një fëmijë të shëndoshë

0
Kur një person bën fëmijë, ata ndonjëherë ‘humbin mendjen’. Dhe nuk është vetëm për netët pa gjumë. Një nga frikat më të mëdha të një...

A është të punuarit nga shtëpia një zgjidhje më e mirë për ju?

0
Edhe pse të punuarit në skuadër dhe në një ambient të përbashkët zyre mund të funksionojë për disa, sepse i krijohet mundësia që të ndajnë me...

Avokatët egjiptian kundër koncerteve: Nuk na duhej Jennifer Lopez në Ditën e Arafatit

0
Avokatet egjiptian kanë paraqitur një ankesë te prokurori i përgjithshëm i vendit kundër organizatorëve të një koncerti të Jennifer Lopez Ata u ankuan sepse...

Studim: Adoleshentët që kalojnë më shumë se 9 orë në rrjetet sociale rrezikohen nga...

0
Sa më shumë orë që të kalojnë adoleshentët në rrjetet sociale, aq më shumë gjasa kanë që të vuajnë nga depresioni. Psikologët kanë fajësuar rrjetet...

Gra që e shkelin dhimbjen – Pasi e burgosi regjimi, e braktisi bashkëshorti

0
Sundus Fulfule, një grua e cila ishte e burgosur 11 muaj nga regjimi i Bashar Al-Asadit, e detyruar të lind në burg dhe pasi...

“Produktet e kozmetikës dëmtojnë mijëra fëmijë”

0
Sipas një studimi të sapo publikuar, një numër i konsiderueshëm i fëmijëve nën moshën 5-vjeçare janë dëmtuar nga produktet kozmetike, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Temperaturat e larta, ja këshillat e pediatrit për fëmijët e porsalindur

0
Temperaturat e larta që kanë prekur vendin tonë ditët e fundit përbëjnë një rrezik të veçantë tek personat me probleme shëndetësore, të moshuarit por...

Mos i gudulisni fëmijët! Ja pasojat që shkaktohen

0
Nuk ka më bukur se sa të shikoni fëmijën tuaj të qeshë, por zbulohet se nuk është aspak ide e mirë të bëni ata...

Merkel bën thirrje për luftë kundër punës së fëmijëve

0
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar që të luftohet kundër punës së fëmijëve, transmeton Anadolu Agency (AA). Në fjalimin e saj të mbajtur në takimin...

Mesut Ozil i jep fund beqarisë, por më parë bën një gjest tejet human

0
Futbollisti i njohur turk Mesut Ozil do të martohet sot me aktoren Amine Gylshe. Deri këtu, gjithçka e zakonshme. Por pjesa e bukur e...

Atletico fiton dhe merr vendin e parë

0
Atletico Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim për t’u bërë lider i Grupit E të Ligës së Kampionëve. Atletico mposhti Feyenoordin me...