“Produktet e kozmetikës dëmtojnë mijëra fëmijë”

0
Sipas një studimi të sapo publikuar, një numër i konsiderueshëm i fëmijëve nën moshën 5-vjeçare janë dëmtuar nga produktet kozmetike, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Temperaturat e larta, ja këshillat e pediatrit për fëmijët e porsalindur

0
Temperaturat e larta që kanë prekur vendin tonë ditët e fundit përbëjnë një rrezik të veçantë tek personat me probleme shëndetësore, të moshuarit por...

Mos i gudulisni fëmijët! Ja pasojat që shkaktohen

0
Nuk ka më bukur se sa të shikoni fëmijën tuaj të qeshë, por zbulohet se nuk është aspak ide e mirë të bëni ata...

Merkel bën thirrje për luftë kundër punës së fëmijëve

0
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kërkuar që të luftohet kundër punës së fëmijëve, transmeton Anadolu Agency (AA). Në fjalimin e saj të mbajtur në takimin...

Mesut Ozil i jep fund beqarisë, por më parë bën një gjest tejet human

0
Futbollisti i njohur turk Mesut Ozil do të martohet sot me aktoren Amine Gylshe. Deri këtu, gjithçka e zakonshme. Por pjesa e bukur e...

Testi i ADN-së e bën punëtorin e krahut pronar të vilës 56 mln €

0
Kishte shumë vite që bënte punë krahu dhe mezi paguante qiranë dhe faturat e tjera, por tani 31 vjeçari anglez, Xhordan Adlas Roxhers, ka...

Ja sa herë duhen kontrolluar fëmijët deri në moshën 6 vjeçare

0
Për të siguruar zhvillimin e shëndetshëm të fëmijëve dhe për të parandaluar sëmundjet dhe paaftësitë, ata duhet të monitorohen 16 herë prej të cilëve...

Doktorët paralajmërojnë, Fortnite po ndikon si droga tek fëmijët

0
Profesionistët e shëndetësisë kanë folur për ndikimin që luan Fortnite në fëmijët – duke krahasuar natyrën e saj me drogat madje me atë të drogës së...

E dini sa ditë fëmija duhet të mungojë nga shkolla kur ka grip, fruth...

0
Fëmijën e sëmurë nuk duhet çuar në shkollë apo kopsht në ditë të caktuara Kur sëmuret fëmija, mendimi i parë i prindërve është që patjetër duhet të...

Shqiptarët lindin më pak, ndikon edhe emigracioni

0
Numri i bebeve që lindin po reduktohet nga viti në vit. Sipas raportit më të fundit të INSTAT-it, lindjet për vitin 2018 kanë rënë me 17.4...