Gabimi më i zakonshëm që bëni kur fëmija juaj ka temperaturë të lartë!

0
Shpesh herë dëgjojmë se si prindërit ankohen se fëmija i tyre nuk qetësohet përderisa ka temperaturë të lartë. Mos insistoni që ai të qetësohet. Shumë...

Pasojat e të bërtiturit fëmijëve (VIDEO)

0
Tu bertasesh femijeve mund te kete pasoja per tere jeten, pasi ka efekt te drejtperdrejte ne tru, dhe ndikon ne pergjigjen qe jep truri...

Çerdhja që me punë dorë po ju ndihmon familjeve në nevojë (VIDEO)

0
Alije Murati nga kopshti “Play and Learn”, është shumë i hapur për të bashkëpunuar duke ju ndihmuar familjeve në nevojë së bashku më fëmijët...

Lani tualetin me uthull, rezultatet do t’ju mahnisin!

0
A jeni lodhur duke  përdorur kimikate të ashpra dhe toksike kur pastroni? A duhet të jeni të kujdesshëm kur pastroni banjo me zbardhues? Është problematike,...

Në Facebook ke foton e parë, pa e parë ende babai, pa të puthur...

0
Lindjet lajmërohen në Facebook. Aty të vijnë buqeta me lule. Aty ke buzëqeshje. Urime. Fjalë të zgjedhura. Në Facebook ke foton e parë. Pa e...

Syfyri dhe iftari kur jeni për ngutë! (FOTO dhe RECEPTA)

0
Si pjesë e muajit të shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në mbarë botën do të përmbahen nga ushqimi dhe uji, midis agimit dhe muzgut. Myslimanët...

Prindër, të keni kujdes nga këta filma vizatimorë në Youtube! (Video)

0
Mijëra video në YouTube duken si versione të filmave të njohur vizatimor, por kanë përmbajtje shqetësuese dhe të papërshtatshme për fëmijët. Nëse nuk i kushtoni...

Disa mënyra për të motivuar fëmijën që të mësojë…

0
Nëse dëshironi që fëmija juaj të jetë një nxënës i shkëlqyer, mos e kufizoni të mësuarit në muret e klasës. Megjithëse aftësitë që ai po...

Disa mënyra se si mund ti ndihmoni fëmijët të shprehin ndjenjat…

0
Të ndihmosh fëmijët të shprehin ndjenjat e tyre, është një sfidë e vërtetë. Fëmijët e vegjël, shpesh nuk i kuptojnë ndjenjat e tyre dhe...

Studim: Adoleshentët që kalojnë më shumë se 9 orë në rrjetet sociale rrezikohen nga...

0
Sa më shumë orë që të kalojnë adoleshentët në rrjetet sociale, aq më shumë gjasa kanë që të vuajnë nga depresioni. Psikologët kanë fajësuar rrjetet...

Atletico fiton dhe merr vendin e parë

0
Atletico Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim për t’u bërë lider i Grupit E të Ligës së Kampionëve. Atletico mposhti Feyenoordin me...