Girl in a jacket

Çaj për të gjitha disponimet (FOTO)

0
Vetitë e cajit janë jashtëzakonisht të dobishme për organizmin, pasi ata jo vetëm që hidratojnë trupin, por edhe ndihmojnë në eliminimin e toksinave, qetësim...

Bioritmi IDEAL

0
SINKRONIZIMI CIRKADIAN Personat të cilët kanë agjëruar rregullisht që nga fëmijëria, akomodohen më lehtë në kohë dhe hapësirë, duke qenë se janë ekspozuar ndaj ndryshmeve...

Ky studim do t’ua ndërroj komplet rutinën e të pastruarit

0
Po, është e rëndësishme të lani duart. Është e rëndësishme ta bëni këtëgjatë sezonit të ftohtë dhe sezonit të gripit dhe sidomos nëse e...

Dinjiteti i një pastruesi që na përlotë!

0
Kurrë më parë nuk u kisha treguar fëmijëve për profesionin tim që të mos viheshin në siklet nga bashkëmoshatarët e tyre. Një herë, kur ime...

10 vendet më misterioze, për të cilat askush nuk jep spjegim (FOTO)

0
Toka kurrë nuk ndalon duke na befasuar. Çdo cep i planetit ofron një lloj veçorie natyrore të pashpjegueshme. Disa nga këto vende janë sfiduese për...

10 Personat më me Fat në Botë (VIDEO)

0
https://www.youtube.com/watch?v=Te4t5B6qskk Aksidentet janë pjesë e jetës tonë të përditshme që na shoqërojnë në çdo moment. Shpeshherë këto aksidente kanë një fund të hidhur mirëpo këta janë...

Kur ta shikoni këtë video, do të mendoheni mirë para se ta ndezni duhanin

0
Keni degjuar mijera here per efektet negative te pirjes se duhanit? Por pasi ta shihni kete video, ju do te mendoheni mire para se...

Neurokirurgu më i mirë shqiptar flet për shëndetësinë kosovare

0
Neurokirurgu i njohur shqiptar, Dr. Mentor Petrela, konsideron se Kosova ka nevojë për reforma të mëtutjeshme në shëndetësi dhe investime në edukimin e gjeneratave...

OPERACIONI NATYRAL, PA DHIMBJE!

0
SINTETIZIMI I ANALGJETIKEVE NATYRAL Gjatë manifestimit të agjërimit, lutjeve dhe eksperiencave të ndryshme shpirtërore gjatë Ramazanit, është argumentuar se substanca të caktuara endogjene lirohen nga...

E Vërteta Tronditëse e Vajit Vegjetal

0
Shumë njerëz mendojnë që vaji vegjetal është i shëndetshëm. E vërteta është që ky vaj është i keq, jo vetëm për shëndetin tënd, por...