Shtëpia Botuese “Logos A” promovoi librin e Nada Dostit “Udhëtime e Tregime”

0
Autorja Nada Dosti mbrëmë promovoi librin e saj të fundit të titulluar “Udhëtime dhe tregime” të botuar nga Shtëpia Botuese “Logos A”. “Në këtë...

Veprimtaria botuese e hoxhallarëve shqiptarë dhe xhamive të themeluara prej Shqiptarëve në Zvicër –...

0
Promovimi i librit të imam Vehbi Ismailit, më tepër se sa një eveniment kulturor dhe promovim i veprimtarisë publicistike, paraqet dëshmi të angazhimit dhe...

Mbahet tryezë shkencore me rastin e 120-vjetorit të lindjes së hfz Fahri ef. Iljazit...

0
Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës- Institutit për Hulumtime dhe Studime Islame organizoi tryezë shkencore me rastin e 120-vjetorit të lindjes së hfz Fahri...

Myftiu Tërnava vuri gurthemelin e xhamisë së re në lagjen Kodra e Trimave në...

0
Në lagjen Kodra e Trimave në kryeqytet afër shkollës fillore “Hilmi Rakovica” është vendosur gurthemeli i xhamisë së re. Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës,...

Logos-A në panairin e XXIII të librit “Prishtina 2023”

0
Si çdo vit, Shtëpia Botuese Logos-A edhe kësaj radhe është pjesë e ngjarjes së madhe kulturore me rastin e edicionit të 23 të Panairit...

Prishtinë, hapet panairi i 23-të i librit

0
Me moton "Libri triumfon", është hapur në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, edicioni i 23-të i Panairit të Librit, raporton Anadolu. Si çdo...

Më 6 qershor hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit në Prishtinë

0
Me moton “Libri triumfon”, më 6 qershor hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve të Kosovës...

Në Zvicër u promovua libri “Muhamedi a.s., Profeti Islam”

0
Falë bashkëpunimit të mirë ndërmjet Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Komunitetit Mysliman Shqiptar në Zvicër, të shtunën, më 27 maj 2023, në ambientet e...

“Logos-A” dhe “Alsar” promovojnë në Tiranë veprat e Ismail Ahmedit, kolanë veprash më shumë...

0
Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në fondin e artë të kulturës dhe letërsisë shqipe dhe më gjerë. Krijimtaria e...