Sherifi: Molliqaj nëpërmjet opozitës se bashkuar u përpoq të kap shtetin

0
Deklarata e Sekretarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliçaj se AAK dhe Nisma kanë rënë në nivel të deputetit, Shaip Muja, nuk i kanë pëlqyer...

Iniciativat për përafrimin e qëndrimeve për Demarkacionin – të mirëpritura

0
Çështja e Demarkacionit me Malin e Zi, ka bërë mbrëmë bashkë pozitën dhe opozitën. Në takimin që u mbajt me iniciativën e Naim Rashitit...

Vazhdojnë aksionet policore për lirimin e pronave të uzurpuara

0
Policia e Kosovës, me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Deçan, përmes Drejtorisë dhe Njësisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka realizuar planin...

Formohet ekipi për hartimin e statutit të Asociacionit

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka zhvilluar sot një takim me shefen e re të Zyrës së BE-së /përfaqësuese e posaçme e...

Kisha në kampusin e UP-së duhet të zhvendoset

0
Historiani kosovar Shkodran Imeraj përmes një reagimi për media thotë se pretendimet e drejtuesve të Kishës Ortodokse në Kosovë dhe qëndrimi politik i zëvendëskryeministrit...

Vdes një kosovar në Mekë

0
Një kosovar ka vdekur gjatë kryerjes së haxhillëkut në Arabinë Saudite. I ndjeri është babai i gruas së nënkryetarit të Komunës së Novobërdës, Bajrush Ymeri. Lajmin...

Krim i organizuar e korrupsion – akuzohen 39 persona, përfshirë edhe politikanë

0
Prokuroria Speciale ka ngritur një aktakuzë ku përfshihen 39 persona. Në njoftimin e dërguar nga ky institucion thuhet se në mesin e tyre ka...

Apostolova: Kosova duhet të vazhdojë dialogun me Serbinë

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot priti në takim njoftues shefen e re të Zyrës së BE-së në Kosovë,...

Aksident trafiku në Klinë, vdes një person

0
Në Volljak të Komunës së Klinës para pak çastesh ka ndodhur një aksident i tmerrshëm. Dy vetura janë përplasur me njëra tjetrën duke u...

Arrestohet sërish Azem Syla

0
Ish-deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla është arrestuar sërish nga EULEX-i. Kështu ka njoftuar avokati mbrojtës i tij, Tomë Gashi. Gashi ka...