Prokuroria e Shtetit ka kërkuar hetime për çdo raport të auditimit

0
Prokuroria e Shtetit përmes një komunikate për media ka njoftuar se të gjitha raportet që janë kryer nga Auditori i Përgjithshëm dhe janë gjetur...

Prokuroria Speciale zgjeron hetimet në rastin e përgjimeve

0
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sot ka marrë aktvendim për zgjerimin e hetimit në rastin e përgjimeve, i cili fillimisht është iniciuar kundër...

Veseli nënshkroi memorandum bashkëpunimi me investitorë amerikanë

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi me kompaninë amerikane “Stone Alliance” e cila do të investojë në Kosovë. Në ceremoninë...

Vetëvendosje aksion kundër Policisë së Kosovës

0
Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje!, kanë organizuar një aksion para policisë së Kosovës. Ata kanë vënë një parullë ku ndër të tjera akuzohet Policia për...

Aksident trafiku me fatalitet në Zveçan

0
Në fshatin Uglarë të Zveçanit, dje rreth orës 00:05, Policia është informuar se një person, serb i Kosovës, përderisa ishte duke drejtuar veturën e...

Nepotizëm e politikë me specializime

0
Një grup i mjekëve është ankuar se specializimet janë ndarë në baza nepotizmi dhe politike. Sipas tyre janë anashkaluar doktorë shkencash me notë mesatare...

Shtohen tensionet mes Kosovës e Serbisë

0
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i cili nuk u lejua të hyjë në territorin e Kosovës, ka thënë...

Selimi: Sa të jetë kjo qeveri nuk ka themelim të FAK-ut

0
Në emisionin Ora e Fundit të Klan Kosova ka qenë i ftuar deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje, Rexhep Selimi. Ai ka folur për...

Prokuroria u ikën hetimeve për listat e fryra të veteranëve

0
Rrëfimi i ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kushtrim Zeka nga Pataqani i Rahovecit, se si janë blerë certifikatat e veteranëve të luftës, nuk...

Aeroplani ateron dhunshëm në Prishtinë, pasi shpendi i djeg motorin

0
Një aeroplan është detyruar që të aterojë në pistën e Aeroportit Ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari” vetëm pak minuta pasi është nisur nga aty,...