Digjet banesa, vdesin dy të rinj shqiptarë në Belgjikë

Fund tragjik për dy shqiptarë në Belgjikë. Mësohet se ata kanë humbur jetën në Belgjikë, pasi një zjarr përfshiu banesën e tyre, shkruan topchannel.

Si pasojë e zjarrit kanë mbetur të vdekur dy të rinj, Pelivan Hysaj (24 vjeç) nga Berati dhe Venedik Pirushi (23 vjeç) nga Durrësi.

Raportohet se ngjarja ka ndodhur ditën e premte.

Shkaku i zjarrit që përfshiu banesën ende nuk dihet, ndërsa vijojnë hetimet nga autoritetet belge.