Distria e artë në Portugali, finalen e fiton me “Ippon” impresiv

Distria Krasniqi e ka nisur vitin në mënyrën më të mirë. Ajo të premten ka fituar medaljen e artë në garën Grand Prix që po mbahet në Portugali.

Distria ka pasur sfidën e parë të vërtetë në kategorinë deri 52 kilogramë dhe ka shënuar katër fitore për të përfunduar e para. Në finale e mposhti kroaten Ana Viktorija Puljiz. Ndaj saj fitoi me një “Ippon” impresiv.

Distria ka treguar se edhe në kategorinë e re i synon sukseset kulmore.