Drita fiton sërish ndaj Deçiqit, siguron kalimin në fazën tjetër

Skuadra e Dritës është kualifikuar në rrethin tjetër të Ligës së Konferencës.

Drita ka mposhtur edhe në ndeshjen e dytë skuadrën e Deçiq me rezultat 1-0, shkruan lajmi.net.

Gjilanasit e filluan më mirë ndeshjen dhe dominuan pjesën e parë por përkundër rasteve të shumta nuk pati gola në këtë fraksion.

Pjesa e dytë nisi më mirë për skuadrën e Deçiq që morri iniciativën ndërsa Drita u mbrojt më shumë.

Por ishte min e 84’ kur pas një ndërprerje realizoi me kokë Ardijan Culi për Dritën duke i shuar shpresat e Deçiq,

Drita fitoi edhe ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri” me rezultat 2-1, dhe kështu kualifikohet në fazën tjetër me rezultat të përgjithshëm 3-1

Skuadra e Dritës në raundin tjetër takohet me skuadrën e famshme holandeze Feynoord