Erdogani do të prezantojë në takimin Turqi-Kosovë

Përballjen Turqi-Kosovë, që zhvillohet nesër me fillim nga ora 18:00, do ta përcjellë Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Erdogan njihet si një person që e përcjellë sportin e futbollit, dhe së fundmi ai kishte qenë në kryetitujt e gazetave anë e mbanë botës pas grushtshtetit të dështuar që u organizua kundër tij në korrik të këtij viti.